Indigo 200 g

0% (0 hodnocení)
Barva na vlasy pro dosažení hnědého až černého odstínu.
220 Kč (9.32 €)
Skladem
ks
katalogové číslo: 002
EAN: 8588006069457
cena:220 Kč (9.32 €)
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

Tento produkt z rozdrcených lístků rostliny Indigofera tinctoriase přidává do henny pro získání široké škály šetrných barev s blahodárnými účinky na vlasy.

Henna není součástí balení.

Podle poměru henny a indiga můžete dosáhnout jakékoliv barvy od červených odstínů přes světle hnědou, tmavohnědou až po černou. Pokud máte zájem o intenzivnější černou barvu, tu nejlépe získáte barvením ve dvou krocích, nejprve čistou hennou a následně čistým indigem.
Samotné indigo barví do tmavě modrých odstínů. 

Návod na aplikaci:

A. Jednofázové barvení pro:

1. Červenohnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 1
2. Hnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 2
3. Tmavě-hnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 3

 Ve dvou šálcích připravte požadované množství henny a indigového prášku v poměru podle výše uvedené tabulky. Na krátké vlasy by Vám mělo stačit 50 g prášku, při dlouhých asi 100 g.
Např. máte dlouhé vlasy a chcete tmavohnědý odstín, to je poměr henny a indiga 1: 3, celkem by to mělo být 100 g prášku, takže z henny budete potřebovat 25 g a indiga 75 g.

Nejprve si připravíme hennu zalitím 60 °C vody, vytvoříme pastu s konzistencí podobnou jogurtu a necháme několik hodin odstát, aby se uvolnily pigmenty. Pak si připravíme pastu s indigem zalitím vodou ne teplejší než 50 °C a můžeme přidat i špetku soli, protože pigment indiga se uvolňuje v zásaditém prostředí. Necháme odstát 15 minut. Smícháme s hennovou pastou a můžeme nanášet.

Jednodušší varianta je smíchat prášek henny a indiga v požadovaném poměru a zalévat max 50 °C zálivkou. Výsledek však není tak dobrý, jako když jsou henna a indigo smíchány odděleně. 

Po aplikaci vlasy zabalíme do igelitu (sprchové čepice), pak do ručníku a necháme na vlasech alespoň 1-2 hodiny. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny. Následně vlasy omyjeme a ošetříme běžným postupem.

 B. Dvoufázové barvení pro:

Intenzivní černý odstín:

1. fáze
Hennový prášek zalijeme vodou 60 °C teplou a řádně zamícháme. Do směsi můžeme přidat pro lepší uvolnění barviva šťávu z poloviny citronu. Vytvořenou kaši naneseme na vlasy, které pak přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Přípravek necháme působit minimálně 60 minut. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny. Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžným způsobem.

2. fáze
Indigo zalijeme maximálně 50 °C teplou vodou (vyšší teplota barvivo znehodnotí) a řádně zamícháme. Do směsi můžeme přidat lžičku soli na lepší uvolnění pigmentu a vytvořenou kaši nanášíme na vlasy. Ty pak přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Necháme působit minimálně 60 minut. S délkou působení roste intenzita barvícího účinku. Následně vlasy omyjeme a ošetříme běžným postupem.

Na jakou barvu Vám indigo při dvoufázovém barvení chytí?

Přírodní barvy nechytají u každého stejně, pro orientaci Vám ale může posloužit legenda níže:

ukazkafarby indigo_1.png
Upozornění: Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony, tužidla a spreje se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu.
Mezi chemickým barvením a aplikací henny a indiga doporučujeme dodržovat minimální rozestup 4 týdny. 

SloženíIndigofera tinctoria (jemně mleté lístky indiga) 100 %

O metodě no poo (péče o vlasy bez šamponu) se více dočtete zde

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.

Rozumím