Henna

Složení a účinky

hibiscus.png

 Lawsonia inermis (Henovník bílý) je tradiční indická rostlina, která se již po tisíciletí pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědočervené barvy, nazývaný henna. Obsahuje velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny a vytváří na vlasech měděný odstín.

Kromě toho lístky a semínka této rostliny mají ozdravné účinky. Zanechávají vlasy lesklé, hebké a chrání pokožku hlavy před lupy či jinými kožními chorobami. Henna tak dodává vlasům kromě charakteristického červeno měděného odstínu i přirozený lesk. Má trvalý barvicí účinek, aniž by obsahovala amoniak, peroxid, parabeny, těžké kovy či jiné chemické přísady.

Upozornění: Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony a kondicionéry se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu. Vlasy by měly být čisté a bez zbytků fixačních tužidel a sprejů.

Na jakou barvu vám henna chytí?

Je třeba si uvědomit, že přírodní barvy nemají schopnost zesvětlovat vlasy, a proto barví v závislosti na pigmentaci Vašich vlasů. Čím jsou původní vlasy tmavší, tím menší bude barevný efekt.

Přírodní barvy také mají tu vlastnost, že nechytají u každého stejně, pro orientaci Vám ale může posloužit legenda níže:

ukazkafarby henna.png

Po barvení chemickými barvami doporučujeme dodržet minimální dobu 4 týdnů před aplikací henny, a to z toho důvodu, aby henna dokázala proniknout do struktury vlasu a předala mu barevný pigment a své blahodárné účinky.

Návod na aplikaci

hennanavod1.png hennanavod2.png hennanavod3.png hennanavod4.png

Do misky si připravíme od 50 g henny při krátkých po 100 g při dlouhých vlasech. Prášek zalijeme vodou nebo jinou zálivkou při teplotě cca 60 °C a řádně promícháme.

Vytvořenou kaši naneseme na umyté a mírně vlhké vlasy, které pak přikryjeme igelitovou čepicí a ručníkem. Přípravek necháme působit minimálně jednu až po dobu několika hodin. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny.  Vlasy důkladně vypláchneme čistou vodou. Jelikož se barva ještě 24-48 hodin po barvení na vlasech ustaluje, nepoužívejte po tuto dobu šampon.

Druhým způsobembarvení je zalití prášku kyselou tekutinou za studena (citronovou šťávou, jablečným octem nebo ibiškovým čajem). Opět důkladně rozmícháme a při pokojové teplotě necháme stát nejlépe přes noc. Poté nanášíme stejným postupem jako je uvedeno výše, na vlasech necháme působit alespoň dvě, lépe však čtyři hodiny.

Mýty o Henně 

Henna mi chytí do zelena ...
Pravá 100% čistá henna barví jen a jen do měděných odstínů v závislosti na aktuální pigmentaci vlasů.
Do zelena však henna může zreagovat v případě, že nepoužijete čistou hennu, ale hennu s metalickými aditivy. Někdy se do méně kvalitní henny přimíchávají chemické přísady na podpoření červených pigmentů.

Na chemicky barvené vlasy hennu už používat nemůžu ...
Po barvení chemickými barvami doporučujeme dodržet minimální dobu 4 týdnů před aplikací henny. Je to z důvodu, aby henna dokázala proniknout do struktury vlasu a předat mu barevný pigment a blahodárné účinky.

S hennou se dají vlasy přebarvit na jakoukoliv barvu ...
Přírodní henna barví vlas vždy jen do měděných odstínů v závislosti na jeho pigmentaci. Naopak henny, které barví jinak než do měděna, jsou henny s přídavkem barviva. Pokud Vám měděný odlesk vyhovuje, vždy je lepší použít právě čistou hennu, jelikož s ní si můžete být jistá maximálními preventivními a vyživujícími účinky na vlasy. 

Pokud vám měděná barva čisté henny nevyhovuje, můžete zvolit z následujících alternativ:

CASSIA - Více info HENNA & INDIGO    INDIGO - Více info
Bezbarvý vlasový zábal
známý také jako
bezbarvá henna 
Teplá hnědá barva na vlasy  Barva pro dosažení
hnědého či černého
odstínu ve spojení s hennou.
Henna není součástí balení.

 

Pozn.: Ukázky výsledné barvy jsou pouze orientační. Přírodní barvy barví u každého jedinečně. Doporučujeme proto vyzkoušet si barevný efekt na prameni vlasů před řádnou aplikací barvy.

 

Hennu prodáváme v balení po 200 g, což znamená, že při dlouhých vlasech vám vydrží minimálně na dvě použití, při krátkých vlasech na čtyři. Samotná henna se nevymývá, tudíž při dalších barveních už stačí dobarvovat pouze odrosty a spotřeba henny je tak ještě menší.

Nakupujte ZDE

 

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).